3 Temmuz 2011 Pazar

Yeni Resmim


İşte yeni resmim,kimonolu güzel bir Japon kadın kiraz çiçeklerinin açışını görmek için güzel bahçelerde yürüyüşe çıkmış, şemsiyesini de unutmamış:) bu resmi yapmak benim için çok zevkliydi, umarım siz de beğenmişsinizdir..:)

6 yorum:

 1. Çok güzel görünüyor , ellerine sağlık...
  Uzakdoğu ilgin mi var ?
  Çalışma suluboya mı?
  Ne meraklıyım di mi ?
  Ressam olmak böyle işte...Benim resimlerim bloguma da beklerim:)
  :)
  Baykuş gözüyle

  YanıtlaSil
 2. Cok tesekkur ederim, sizin gibi bir ressamdan boyle bir ovgu almak cok guzel:) sizin resimleriniz cok guzel ve yaratici, hemen takibe aldim blogunuzu:)
  evet ozellikle Japony'ya ilgim var..
  suluboya ama yuz ve boyun kurukalem...
  ilginiz icin cok tesekkur ederim:)

  YanıtlaSil
 3. tam soracaktımki yüz suluboyamı diye öğrendim:)) Uzakdoğuyu resmetmek orada hissetmek gibi birşey sanırım, ben genelde kitap okuyunca değişik kültürlere girer ve çıkamam tıpkı bunun gibi bir tutkuya benziyor:) Resim çok sanatsal olmuş,emeğinize sağlık..

  YanıtlaSil
 4. evet gerçekten dediğiniz gibi, bu resmi yaparken geleneksel Japon müzikleri dinledim ben de:)) yorumunuz için çok teşekkür ederim, çok naziksiniz:)

  YanıtlaSil
 5. Çok begendim. Özellikle pastel tonları, nefis olmuş.

  Çok merak ediyorum, nerden geliyo bu japon merakımız acaba? renkli, derin ve çok eski tarihinden, kültüründenmi? bende çok seviyorum da :)

  YanıtlaSil
 6. Aslıcım bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim, evet ben de düşünüyorum çok farklı bir kültür gerçekten, nezaket ve birlik duygusu çok güçlü... bir de o çay sanatı falan gibi seramoniler çok hoşuma gidiyor:) Bozkurt Güvenç'in Japon Kültürü kitabını tavsiye ederim, oldukça ayrıntılı bilgi veren bir kitap:)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...