5 Kasım 2017 Pazar

Şeytan Disko - Yaprak Öz

Geçenlerde Yaprak Öz’ün ilk romanı olan Berlinli Apartmanı’nı okumuş ve çok beğenmiştim.Gerilim türünde yazan yazarın diğer iki romanını da okumaya karar verdim ve 2015 yılında çıkmış olan ( yazarın ikinci romanı) Şeytan Disko ile devam ettim.

Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan kitap 220 sayfa. Kahramanınız Deniz, evli, eşiyle arasında bazı sorunlar olan ama bunun dışında ‘tuzu kuru’ diye tabir edebileceğimiz rahat bir yaşam süren, 30’lu yaşlarda bir kadındır. Bu arada gördüğü bir takım çok canlı rüya ve görüntülerde 60’lı yıllara benzeyen bir zamanda genç bir kadının başına gelen muhtemelen kötü bir olayı görmektedir. Çevresi bunun kadının depresyonuna bağlar ve önem vermez ama Deniz’in kimselere anlatmadığı, kalbinin derinliklerine gömdüğü sırrı da aynı sıralarda genç kadına kendini hatırlatır.

Bu kitabı da çok beğendim, yine iki günde okudum, elinize alınca bırakamıyorsunuz, son derece merak uyandırcı, ilgi çekici yazılmış. Aynı zamanda kahramanımız Deniz’in 80’lerde geçen ergenliği sayesinde onun hatıralarında müzik dolu, keyifli bir yolculuk yapıyorsunuz, kesinlikle mutlaka tavsiye edeceğim bir roman yine. Keyifli okumalar dilerim.

20 yorum:

 1. Ben de bugün Berlinli Apartmanı'nı okumak istediğimi yazdım blogda :). Bu kitap da ilgi çekici, teşekkürler :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. son kitabı tilki,baykuş, bakire'yi aldım ben de, çok sevdim yazarı, sen de seversin umarım, sevgiler:)

   Sil
 2. Şeytan Disko. Ne tuhaf bir isim, bana kalsa isminden ötürü almazdım ama konusu ilginçmiş, böyle rüyalarında gerçekten olan şeyleri, cinayetleri filan görenlerle ilgili gerilim filmleri çok hoşuma gider. Bu da onları anımsattı bana. Emeğine sağlık.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haklısınız Müjde Abla bana da ismi pek sevimli gelmemişti ama kitabın kendisi çok sürükleyici, umarım seversiniz, teşekkür ederim yorumunuza, sevgiler:)

   Sil
 3. Değişik bir konusu varmış, Fuarda bakacağım:) Elinize sağlık Eren Hanım sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mutlaka bakın Gül Hanım, benim favori yazarlarımdan oldu Yaprak Öz umnarım siz de seversiniz, teşekkür ederim yorumunuza, sevgiler:)

   Sil
 4. sayfamdaki sonbahar çekilişime bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. harika bir çekiliş, çok teşekkür ederim, paylaştım, sevgiler:)

   Sil
 5. ilginç geldi konusu not ettim adını okuyacağım...
  sevgiler.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim yorumunuza, sayfalar su gibi akıyor, sevgiler:)

   Sil
 6. ya hala daha okuyamadığım için üzüldüm şu an , yeniden not alındı amane zaman sıra gelir :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yeniden yeniden notlar alıyorum ben de, not defterimi görmen lazım Eylem'cim:)) ama Yaprak Öz'e torpil yapabilirsin, o kadar iyi ki:)) sevgiler:)

   Sil
 7. Konusu ilgi çekici ama itiraf etmeliyim bu tarz rüyasında geçmişe giden, geleceği gören, tehlikeleri sezen, olacakalrı bilen, paralel hayat yaşayan başka kahramanların hikayelerini de okumuştum:)Bazen artık yazacak konu kalmadı galiba diye düşünüyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) haklısın Bahar'cım konu biraz klişe gibi ama yazar ustaca işlemiş, su gibi akıyor kitap, ayrıca içindeki müzikler falan çok nostaljik, beğeneceğine inanıyorum, çok teşekkürler yorumuna, sevgiler:)

   Sil
 8. Yazarın diğer kitabını da ilginç bulmuştum. Sanırım kitaplarını seveceğim, öyle hissediyorum. Tabii önce elimdeki okunacakları biraz azaltmam lazım :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. neredeyse eminim seveceğine, yazar gerçekten çok başarılı, teşekkür ederim yorumuna, sevgiler:)

   Sil
 9. hımm ben de okuycam bütün kitaplarını, sen beni geçtin bileeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) evet Deepcim, yazarın yeni kitabını okumak için sabırsızlanıyorum:)

   Sil
 10. şiir kitabı da var sanırım, okumalı :)
  yitikülke yayınları da çok hoş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ben şiirlerini de çok sevdim:) yitik ülke yayınları gerçekten güzelmiş, sevgiler:)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...